Svetski dan divljih vrsta: Podsetnik na odgovornost čoveka prema svetu koji ubrzano nestaje

B. P.
B. P.  

Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:

  • Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
  • Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
  • Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
  • Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
  • Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
  • Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
  • NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
Ime je obavezno
E-mail adresa je obavezna
E-mail adresa nije ispravna
*otkucano <%commentCount%> od ukupno <% maxCommentCount %> karaktera
Komentar je obavezan

<% message.text %>

Komentari

  • Слађана Точиловац Шаљић

    04. mart 2024 | 02:34

    Људи су спремни да истребе једни друге. Можда то помогне опстанку дивљих врста. Осим ако не покрену нуклеарни сукоб. То је онда крај. Али до сада су показали да су у стању бездушно да ратују , да изгладњују, да руше и сатиру. Да прогоне. Невероватна количина крвожедне деструкције у последњих неколико година је завладала. Додуше, можда нестане Голфска струја или се нагло отопи глечер Судњег дана. Па добијемо ново Ледено доба или Потоп. Не као опомену, већ дугорочно стање. Компаније уводе стандарде попут заштите животне средине, друштвене одговорности, енергетске ефикасности и чини ми се да привреда боље разуме ситуацију од оних који су чиновници задужени за политику, дипломатију и мир. И као да супротно ономе што јавно изговарају, заправо из само њима знаних разлога продужавају сукобе. И како се онда у овај мозаик уклапају дивље врсте , њихова заштита и очување. Никако. Птице и животиње мигрирају на оне територије где им је опстанак безбеднији. Али то није увек могуће. Постоје природне баријере. Драго ми је што је Србија гостољубиво место за многе врсте. Посебно птице. И што се заиста системски опредељују средства за заштиту посебних целина природе и заштиту животне средине кроз бројне пројекте. То је мултисекторски посао и прожима рад више министарстава и државних института, али и јавног сектора.Наравно, ту су и бројне међународне иницијативе и регионални споразуми. Постављени су и добри законски оквири. Што јесте темељ за будуће нараштаје.Само да престану проклети ратови.