≫
Alge u akvarijumu: Kako stati na put njihovoj invaziji?
≫
Ove vodene stanare nikada ne možemo sasvim eliminisati, ali postoje jednostavna rešenja za usporavanje rasta organizama koji naružuju izgled stakla i kamenja u domu za ribice
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Srđan
Solidan članak, ali izostavljeni neki detalji. Stvar koja se često zanemaruje na forumima kada su alge u pitanju je temperatura vode. Temperatura preko 23 stepena pogoduje algama. Drugo, otocinklusi i druge ribe su sjajni algari, ali su najbolji u kombinaciji sa kozicama i nerita puževima, od kojih su po mom mišljenju najbolji Black halmet. I dužina osvetljenosti akvarijuma je pogrešna za većinu akvarijuma: 5-6 sati je sasvim dovoljno u startu, kasnije povećati so max. 8.