Vreme čitanja: oko 2 min.
Mačak Begemot, domaćin fejsbuk stranice Mačka kaže, nedavno odlučio da sazna šta se nalazi iza duge
Vreme čitanja: oko 2 min.
Četrnaestogodišnji mačak, koji je pozajmio ime od junaka popularnog Bulgakovljevog romana, uz prepoznatljivi haštag #mnjautipomogao zasmejavao pratioce i povremeno ih "ujedao" i "grebao" britkim napisima
Mačak Begemot - Zarobljen u telu mačke, slobodan pri olovci i tastaturi - slogan je popularne fejsbuk stranice Mačka kaže gde se objavljuju svi događaji iz života crnog mačka po imenu Begemot koji nije zaboravljao da u svoje priče ubaci i druge četvoronožne prijatelje- od pasa do drugih mačaka.
Uz prepoznatljivi haštag #mnjautipomogao autorka ove simpatične stranice uređuje je sa neskrivenom i čistom ljubavlju prema životinjama, ne libeći se da napiše i tužne utiske o napuštenim ljubimcima i da pecne one koji su ravnodušni prema životu i sve to uvek uz fotografiju čuvenog mačka koji je nosio ime junaka iz čuvenog romana Mihaila Bulgakova.
Mačak je dobio ime po mačku Begemotu iz romana "Majstor i Margarita", zahvaljujući pravičnosti i boje krzna. Kako piše u nedavnoj objavi o Begemotu, upriličenoj tužnim povodom - njegovom smrću - Begemot je "pravio razne smicalice, zasmejavao, tešio i pružao ogromnu količinu ljubavi i podrške. Bio je brbljiv (mnjaukao kad god je mogao), zanimljiv i nadasve inspirativan. Otuda i naziv stranice Mačka kaže, jer smo stalno imali utisak da nam nešto priča. Ovo naravno mogu da razumeju oni koji umeju da pogledaju četvoronošcu u oči i vide ono iza".
Begemot je nažalost otišao da sazna šta ima iza duge: napustio je ovaj svet 22. oktobra. zbog komplikacija s bubrezima.
Begemot je bio na šapama skoro 14 godina: iako je bio u kategoriji seniora, ponašao se kao junior, piše u objavi povodom njegove smrti.
Iako Begemota više nema, stranica inspirisana njim ostaje: samo tako će ljubitelji životinja moći da se prisete "njegovih" izjava i da se nasmeju njegovim često urnebesnim "ujedima" i "ogrebotinama".
Begemot je bio mačak sa stavom i nežnom dušom, napisala je autorka "Mačka kaže", dodajući da će stranica postojati i posle Begemota, kako bi je prelistavali i u njoj uživali svi koji su s nestrpljenjem iščekivali priče, dosetke i kritike ovog crnog mačka.
Kad smo već spomenuli originalnog Begemota, mediji su svojevremeno objavili da je uprava Doma Bulgakovskog - piščevog stana koji je pretvoren u muzej - godine 2005. objavila konkurs za pronalaženje mačka koji će biti živi eksponat i turistička atrakcija. Mačak koji je pobedio na tom konkursu postao je novi Begemot: imao je nezgodan karakter i nije voleo bliceve fotoaparata, a u muzeju je "radio" 13 godina.
(Telegraf.rs)
Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).
Video: Boluje od neizlečive bolesti a ipak dominira: Bračni par usvojio mačka koji je postao zvezda Tiktoka
Ljubimci Telegraf zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.